Dlaczego śruby się zapiekają? Jak działa gwint śruby ? Czy na pewno powinniśmy smarować gwint? Oraz jak radzić sobie z odkręcaniem śrub zapieczonych.
WSPÓŁPRACA info@milosnicy4kolek.pl
Koniecznie wbijajcie na szaloną moto imprezę i pokażmy jak wielką stanowimy społeczność link do wydarzenia ————————————————————————————– https://web.facebook.com/events/596605757353938 ————————————————————————————-
meble warsztatowe których się nie powstydzimy 🙂 —————————————— http://fastservice.pl ——————————————
Link do sklepu z nieśmiertelnymi narzędziami z marki Rooks Garage ———————————————– https://na.allegro.pl/simitec ———————————————– Patronite To dzięki temu że Wy się dokładacie możemy realizować coraz to śmielsze projekty tak więc masz ochotę wesprzeć rozwój kanału i doceniasz nasz wkład wbijaj na i zostań patronem 🙂
Ja przemyślałem kiedyś coś, i nie smaruje niczym gwinty, tylko przy naprawach w moim aucie, wymieniam śruby na nowe, te które powinny być z klejem to są a te które po prostu powinny być dokręcone to są, ale największa robotę robi sylikon, po dokręceniu zaklejam śruby i gwint sylikonem czerwonym silnikowym, żadna zrdza ani piach nie jest straszny, wymiana łączników czy wachaczy jest przyjemna bo się odkręca lekko dlatego że gwint po ściagnięciu sylikonu jest czysty jak nowy, polecam to, a co do dokręcania, to słuchajcie łysego bo dobrze gada, ujebać śrubę jest holernie łatwo, a jak w karterze silnika strzeli to pożal się boże
Jak ktoś jest debilem jego problem, niech się męczy i wkręca na sucho zardzewiałe szpilki w 20 letnim audi a potem jeszcze wali młotem w opone bo felga się zapiekła i nie chce zejść. Pracowałem na wulkanizacji i zawsze smarowaliśmy smarem miedzianym szpilki od kół i piasty. Nikt się nigdy nie skarżył że mu się koło poluzowało, przynajmniej później nie ma problemów z odkręcaniem i przykręcaniem, robota idzie sprawniej i lżej.
Odkręcałem ostatnio sanki fabrycznie przykręcone i wszystkie śruby były zjedzone do połowy grubości. Łysy robi wykłady a ja sobie dalej smaruje i później odkręcamm bez problemu i nie muszę się bać że mi śruba pęknie od rdzy
Witaj nie mogę wykręcić nakrętki z korektora siły chamowania , żeby wymienić przewód chamulcowy podgrzewać nie można , bo w środku są gumowe oringi co mam zrobić choruje auto jest mi potrzebne . Pomóż Proszę .
Z szacunkiem do Pana bo lubię oglądać te filmy i polecam tylko po co rozpętanie takiej wojny-ma się dziać?Ja oczywiście smaruję-dobry jest grafitowany.Smaruję Chociażby dla tego że średnica zewnętrzna gwintu śruby jest mniejsza od średnicy zewnętrznej gwintownika.Więc jest szczelina między śrubą a nakrętką.Spójrzmy na dokładność wykonania gwintów kąt gwintu, jego skok+ocynk-oczywiście są normy a producent?Co jeśli na pierwszym lub ostatnim albo środkowym zwoju gwint się uszczelni a na pozostałych nie chociażby po przez chropowaty ocynk.Oczywiście zgadzam się tą pokazaną teorią tylko pod warunkiem że gwinty były by szlifowane precyzyjnie.
Jak się użyje kleju do gwintów to chyba raczej się nie zapiecze, a przynajmniej nie z rdzą, bo to są kleje anaerobowe i odcinają dopływ tlenu. Będzie troszeczkę ciężej do odkręcenia, ale tylko troszeczkę, bez żadnej magii, to nie jest cement, te kleje do gwintów tak naprawdę są bardzo lekkie i mają tylko za zadanie chronić przed wibracjami bardziej niż przed samym intencjonalnym odkręceniem. Dlatego wybrałbym ten klej zamiast smaru miedzianego. Tyle że ten klej jest o wiele droższy i tu cały szkopuł 😉 Z tego co wiem, lekkie kleje do gwintów powinny dodawać ok 7Nm do siły odkręcenia, średnie 12Nm a silne 25Nm, więc to nie są jakieś kosmiczne siły nie do pokonania, co widać zresztą na teście 🙂 Druga sprawa, że wymagają całkiem sporo czasu żeby się utwardzić, więc może dlatego na teście nie było za bardzo nic czuć przy tych klejach. Ja tam przy wszystkich lakierach i klejach mnożę czas podany przez producenta do utwardzenia razy 5, bo te szuje zawsze przy nich oszukują 😉
Mam wrażenie po tym filmie Łysy ze ty niewiele rzeczy odkrecałes ,dokrecales i ponownie odkrecales po dluzszym czasie, skoro takie rzeczy mowisz jak w tym filmie. Wszystko pieknie jak cos jest nowe, ale w starych gwintach, narazonych na dzialania roznych rzeczy, nawet dajac nowe sruby ,smar to podstawa. Przekonalem sie o tym nie raz.i nic mi sie nigdy nie wykręciło.
Że udajesz praktyka to wiedziałem ale, że nawet teorii nie masz opanowanej to już żałosne 😂 Przynajmniej sprawdził byś jak produkuje się śruby skoro robisz o nich odcinek 🤦
12:33 Łysy powinieneś używać rękawiczek trzymając śruby zabezpieczone tym środkiem antykorozyjnym(zielonym). Pracując na jednej z fabryk montujacych samochody ciężarowe zostałem poinformowany o możliwej szkodliwości tego środka antykorozyjnego.
Śruby się smaruje albo nie a wtedy mamy grubo po kieszeni :a co do szpilek do głowic jak mi się nie urwała przy odkręcaniu to stara spowrotem imuszą chulać dalej , cała tajemnica tkwi w technice dokręcania, nowa śruba {książkowo} a stara to tylko wtajemniczeni mechanicy pozdrawiam
Czekałem czekałem i się nie doczekałem: Liczyłem na test śruby dokręconej z małą ilością oleju ( np 10W40 ) zamiast miedzianego. Druga sprawa silniki są aluminiowe i miedz ( smar miedziowa ) z aluminium reaguje (a zawsze się znajdzie odrobina wody )
1) Dobry kawał (nawet taki smutas jak ja się pośmiał)
2) Lutowanie = Równie trudno mi jest sobie wyobrazić współczesne czasy bez tej metody łączenia * 3) Spawanie = Bez spawania to w ogóle **Prawdziwi magicy tego fachu potrafią naprawdę zadziwić. 4) Klejenie a współczesna motoryzacja. Owszem są pojazdy z poliuretanową maską 5) Zgrzewanie Współcześnie powstające pojazdy są właśnie zgrzewane. *Kiedyś widziałem film (serial dla dzieci Dwa Światy 2 sezon. ) gdzie zamiast lutowania było używane zgrzewanie (przez magów)**.
Chłopaki, wszystko z rozwagą.. Czy w XXI wieku wszystko musi kończyć się na krytyce?? To są porady, kto chce ten skorzysta. Najlepiej to po prostu czytać zalecenia producenta w książce serwisowej. On wie, co zaprojektował i jak to serwisować. Gdyby robić odcinek szczegółowo dla ogółu ludu to trwałby on z godzinę jak nie dłużej.
BŁĄD POMYŁKA . Smarowanie co za tym idzie film smarny to zjawisko dotyczy kinematyki, nie w spoczynku. gwint na śrubie filmu praktycznie nie będzie miał, zbyt duże siły nacisku długotrwałego. smar spełni rolę uszczelniacza i wypełniacz przestrzeni pustych. Mechanicy zaawansowani wiedzą że nie ma powierzchni idealnych zawsze są nierówności które wadzą o siebie. Najprawdopodobniej śruba zakręci się lżej dalej niż w założeniu skręcania na sucho i w konsekwencji nie odkręci się łatwo sama , ale zostanie zakonserwowana. Jak najbardziej polecam smarowanie olejem i smarem bez konsekwencji . Silnik jest jednym wielkim zbiornikiem smaru, do odkręcania nie dochodzi no chyba gdy zostanie coś niedbale zrobione inny rodzaj śruby inny wymiar złe siły , błędów jest sporo.
Pamiętam, jak kiedyś w moim stary aucie samodzielnie zmieniałem sobie koła. Inne komplety śrub były do zimówek i letnich bo inne były felgi. W letnich śruby fabrycznie nowe. Dokręcanie oczywiście kluczem dynamometrycznym. Odkręcanie śrub było dla mnie stresem, bo nigdy nie wiedziałem czy dam radę samodzielnie, nie dysponując kluczem o metrowej dźwigni. Zdarzyło się mi pogiąć aluminiową rurkę użytą jako przedłużkę do klucza przy próbie odkręcenia. Nigdy nie smarowałem śrub bo słyszałem, że takich rzeczy się nie robi. Jednakże ktoś mi to podpowiedział. Posłuchałem i … nastąpił koniec problemów . Każdy kolejny sezon i zero kłopotów.
Nie wiem jak to działa. Nie jestem mechanikiem lecz zwykłym użytkownikiem auta. Takie moje spostrzeżenie…
Siemka wszystkim jestem zawodowym TOKARZEM jak mój tata mało już nas ale chce napisać jedną ciekawostkę : zakładacie koło na auto alufelge lub stalowe i palcami wkrecacie śruby to w którą stronę się kreci się koło a w którą zakręcacie śrubę czyli nie trzeba na hama dokręcać śrub od koła bo podczas jazdy nawet jak ktoś nie dokrecił śruby to się nie odkręci działają przeciwległe siły. Koła kręcą się w lewo a śruby dokręcamy w prawo wiec się zaciągają bez względu na temperaturę nawet lepiej zaciągają się ciaśniej. A przy zmianie na kół kurde ale ciężko odkręcić śruby bo chce zmienić na zimówki lub odwrotnie. Jeśli o gwinty to w głowicy gdy nam wywaliło uszczelkę w benzynie nowe trzeba kupić bo się rozciągają w dieslu przeważnie nie trzeba bo tam są M12x1.5mm a przykładem jest moja KIA Carnival 2.9L 16v Common rail czyli CRDI 144KM/310Nm z 2004 głowica montowana na 18 śrub M12x1.5 ale są diesle przeważnie na 8 śrub i bez problemu wystarczy zmierzyć śruby czy nie wyciągnięte a przeważnie nie. Długo by pisać ale ja musiałem znaleźć przyczynę wywalenia uszczelki i ją znalazłem. Pozdrawiam.
Ten kanał to parodia, jak się nie ma szkoły a chce się uczyć innych to trzeba doczytać, Wazzup lepszy, przynajmniej nie udaje fachowca, a i pośmiać się można. 3:18 śruba to jest statyka i wytrzymałość materiałów. Kinematyka to matematyczny opis ruchu – położenie, prędkość, przyspieszenie. 3:28 rysunku technicznego brak 3:48 Na frezarce można zrobić otwór gwintowany a nie śrubę. Śruby z reguły są formowane metodami obróbki plastycznej. 5:47 nie twardość tylko klasa własności mechanicznych. Pierwsza cyfra pomnożona przez 100 daje wytrzymałość na rozciąganie w MPa. Druga cyfra pomnożona przez pierwszą cyfrę oraz liczbę 10 daje granicę plastyczności w MPa. 4:20 gwint jest samohamowny bo ma mały skok, dlatego siła obciążająca śrubę nie powoduje jej odkręcenia. 4:30 jakich specjalnych materiałów, stal węglowa lub stopowa do ulepszania cieplnego. 6:07 Moc informuje jak szybko śruba zostanie dokręcona z danym momentem.
tak k woli wyjaśnienia: gwint to równia pochyła nawinięta na walec.
Ja przemyślałem kiedyś coś, i nie smaruje niczym gwinty, tylko przy naprawach w moim aucie, wymieniam śruby na nowe, te które powinny być z klejem to są a te które po prostu powinny być dokręcone to są, ale największa robotę robi sylikon, po dokręceniu zaklejam śruby i gwint sylikonem czerwonym silnikowym, żadna zrdza ani piach nie jest straszny, wymiana łączników czy wachaczy jest przyjemna bo się odkręca lekko dlatego że gwint po ściagnięciu sylikonu jest czysty jak nowy, polecam to, a co do dokręcania, to słuchajcie łysego bo dobrze gada, ujebać śrubę jest holernie łatwo, a jak w karterze silnika strzeli to pożal się boże
27.31? Spokojnie byś to zmieścił w 5 minut. Po co używać tyle zbędnych słów?
Jak ktoś jest debilem jego problem, niech się męczy i wkręca na sucho zardzewiałe szpilki w 20 letnim audi a potem jeszcze wali młotem w opone bo felga się zapiekła i nie chce zejść. Pracowałem na wulkanizacji i zawsze smarowaliśmy smarem miedzianym szpilki od kół i piasty. Nikt się nigdy nie skarżył że mu się koło poluzowało, przynajmniej później nie ma problemów z odkręcaniem i przykręcaniem, robota idzie sprawniej i lżej.
Zrobione show a i tak nic konkretnego.
A ja miałem praktyki w ASO VW. Kazali mi smarować troszkę to co wystaje po zakręceniu czyli łebek koniec śruby i nakrętki
Tak jest jak Janusz uważa że wie lepiej od producenta samochodu który wkręca śruby na sucho.
Ja w rowerze gwinty i śruby smaruje po to żeby się nie zapiekały na przykład w aluminium
Rzeczy trzyma docisk śruba Dzięki kleszczEnia gwintów powoduje nacisk łbem na powieszchnie śruba do maszyna prosta tak samo i dźwignia
W moim warsztacie zawiśnie nie wielka plazm i będę puszczał mistrza moim pracowniką.
Pozdrawiam *
Ja psikam Predatorem i wszystko cacy sie odkręca 🙂
Śruba rolki napinacza M10 wkrecona w aluminiową głowicę. Dokrecam 28-30 Nm a po roku odkrecam momentem min 45 Nm.
Odkręcałem ostatnio sanki fabrycznie przykręcone i wszystkie śruby były zjedzone do połowy grubości. Łysy robi wykłady a ja sobie dalej smaruje i później odkręcamm bez problemu i nie muszę się bać że mi śruba pęknie od rdzy
A co Łysy powiesz o dokrecaniu śrub Koła zamachowego?
Ej a co z zasadą nie smarujesz nie jedziesz umieram 😭😭😭
Dobra a ta gładka cześć czym smarować?
Tysięczny komentarz 🙂
Trytka
Witaj nie mogę wykręcić nakrętki z korektora siły chamowania , żeby wymienić przewód chamulcowy podgrzewać nie można , bo w środku są gumowe oringi co mam zrobić choruje auto jest mi potrzebne . Pomóż Proszę .
Wszystko spoko, ale jak to się ma do smarowania np. Wystającej części gwintu w zawieszeniu celem redukcji utleniania się jej?
według twojego napisu na klacie, ,, jest zycie,, po zyciu śmierć ,, a co jest po śmierci ????? moze ,, wyśpie sie w trumnie,,
Michał… Wiem, że wiesz, ale dobry jesteś😄👍
Z szacunkiem do Pana bo lubię oglądać te filmy i polecam tylko po co rozpętanie takiej wojny-ma się dziać?Ja oczywiście smaruję-dobry jest grafitowany.Smaruję Chociażby dla tego że średnica zewnętrzna gwintu śruby jest mniejsza od średnicy zewnętrznej gwintownika.Więc jest szczelina między śrubą a nakrętką.Spójrzmy na dokładność wykonania gwintów kąt gwintu, jego skok+ocynk-oczywiście są normy a producent?Co jeśli na pierwszym lub ostatnim albo środkowym zwoju gwint się uszczelni a na pozostałych nie chociażby po przez chropowaty ocynk.Oczywiście zgadzam się tą pokazaną teorią tylko pod warunkiem że gwinty były by szlifowane precyzyjnie.
.
Jak się użyje kleju do gwintów to chyba raczej się nie zapiecze, a przynajmniej nie z rdzą, bo to są kleje anaerobowe i odcinają dopływ tlenu.
Będzie troszeczkę ciężej do odkręcenia, ale tylko troszeczkę, bez żadnej magii, to nie jest cement, te kleje do gwintów tak naprawdę są bardzo lekkie i mają tylko za zadanie chronić przed wibracjami bardziej niż przed samym intencjonalnym odkręceniem.
Dlatego wybrałbym ten klej zamiast smaru miedzianego. Tyle że ten klej jest o wiele droższy i tu cały szkopuł 😉
Z tego co wiem, lekkie kleje do gwintów powinny dodawać ok 7Nm do siły odkręcenia, średnie 12Nm a silne 25Nm, więc to nie są jakieś kosmiczne siły nie do pokonania, co widać zresztą na teście 🙂
Druga sprawa, że wymagają całkiem sporo czasu żeby się utwardzić, więc może dlatego na teście nie było za bardzo nic czuć przy tych klejach.
Ja tam przy wszystkich lakierach i klejach mnożę czas podany przez producenta do utwardzenia razy 5, bo te szuje zawsze przy nich oszukują 😉
Nie rób testów na nowych śrubach, to nie ok, , dokręć nową zostaw na 2, 3 lata i zobacz jak działają siły tarcia
Kołki najleprze meblościanka nie do ruszenia
Wszystko fajnie a z tyłu 10 i 13 brakuje w komplecie 🧐
Mam wrażenie po tym filmie Łysy ze ty niewiele rzeczy odkrecałes ,dokrecales i ponownie odkrecales po dluzszym czasie, skoro takie rzeczy mowisz jak w tym filmie. Wszystko pieknie jak cos jest nowe, ale w starych gwintach, narazonych na dzialania roznych rzeczy, nawet dajac nowe sruby ,smar to podstawa. Przekonalem sie o tym nie raz.i nic mi sie nigdy nie wykręciło.
Że udajesz praktyka to wiedziałem ale, że nawet teorii nie masz opanowanej to już żałosne 😂 Przynajmniej sprawdził byś jak produkuje się śruby skoro robisz o nich odcinek 🤦
rysunek techniczny sie klania tak sie nie rysuje gwintu na srubie
Masz rację ale nie do końca
12:33 Łysy powinieneś używać rękawiczek trzymając śruby zabezpieczone tym środkiem antykorozyjnym(zielonym). Pracując na jednej z fabryk montujacych samochody ciężarowe zostałem poinformowany o możliwej szkodliwości tego środka antykorozyjnego.
Śruby się smaruje albo nie a wtedy mamy grubo po kieszeni :a co do szpilek do głowic jak mi się nie urwała przy odkręcaniu to stara spowrotem imuszą chulać dalej
, cała tajemnica tkwi w technice dokręcania, nowa śruba {książkowo} a stara to tylko wtajemniczeni mechanicy pozdrawiam
Czekałem czekałem i się nie doczekałem: Liczyłem na test śruby dokręconej z małą ilością oleju ( np 10W40 ) zamiast miedzianego.
Druga sprawa silniki są aluminiowe i miedz ( smar miedziowa ) z aluminium reaguje (a zawsze się znajdzie odrobina wody )
1) Dobry kawał (nawet taki smutas jak ja się pośmiał)
2) Lutowanie = Równie trudno mi jest sobie wyobrazić współczesne czasy bez tej metody łączenia *
3) Spawanie = Bez spawania to w ogóle **Prawdziwi magicy tego fachu potrafią naprawdę zadziwić.
4) Klejenie a współczesna motoryzacja. Owszem są pojazdy z poliuretanową maską
5) Zgrzewanie Współcześnie powstające pojazdy są właśnie zgrzewane. *Kiedyś widziałem film (serial dla dzieci Dwa Światy 2 sezon. ) gdzie zamiast lutowania było używane zgrzewanie (przez magów)**.
nie zle szkola twoja jest super bo zaczyna powoli naparaiac auto swoje
Wlasnie wyposazylem sie w klucz dynamometryczny
Wiadomo że śruby w kołach dokręca się na sucho i dociąga kluczem dynamometrycznym Pozdrawiam🤔😃
Chłopaki, wszystko z rozwagą.. Czy w XXI wieku wszystko musi kończyć się na krytyce?? To są porady, kto chce ten skorzysta. Najlepiej to po prostu czytać zalecenia producenta w książce serwisowej. On wie, co zaprojektował i jak to serwisować. Gdyby robić odcinek szczegółowo dla ogółu ludu to trwałby on z godzinę jak nie dłużej.
BŁĄD POMYŁKA . Smarowanie co za tym idzie film smarny to zjawisko dotyczy kinematyki, nie w spoczynku. gwint na śrubie filmu praktycznie nie będzie miał, zbyt duże siły nacisku długotrwałego. smar spełni rolę uszczelniacza i wypełniacz przestrzeni pustych. Mechanicy zaawansowani wiedzą że nie ma powierzchni idealnych zawsze są nierówności które wadzą o siebie. Najprawdopodobniej śruba zakręci się lżej dalej niż w założeniu skręcania na sucho i w konsekwencji nie odkręci się łatwo sama , ale zostanie zakonserwowana. Jak najbardziej polecam smarowanie olejem i smarem bez konsekwencji . Silnik jest jednym wielkim zbiornikiem smaru, do odkręcania nie dochodzi no chyba gdy zostanie coś niedbale zrobione inny rodzaj śruby inny wymiar złe siły , błędów jest sporo.
8.8 itd to klasa właściwości mechanicznych nie twardość !!!!!
Co do smarowania to racja tam gdzie producent nie przewidział nie smaruj i koniec
Szpece nie brną w szczegóĺy bo wtedy 3eba myślec. POlaki nie lubią myslec
Pamiętam, jak kiedyś w moim stary aucie samodzielnie zmieniałem sobie koła. Inne komplety śrub były do zimówek i letnich bo inne były felgi. W letnich śruby fabrycznie nowe. Dokręcanie oczywiście kluczem dynamometrycznym. Odkręcanie śrub było dla mnie stresem, bo nigdy nie wiedziałem czy dam radę samodzielnie, nie dysponując kluczem o metrowej dźwigni. Zdarzyło się mi pogiąć aluminiową rurkę użytą jako przedłużkę do klucza przy próbie odkręcenia. Nigdy nie smarowałem śrub bo słyszałem, że takich rzeczy się nie robi. Jednakże ktoś mi to podpowiedział. Posłuchałem i … nastąpił koniec problemów . Każdy kolejny sezon i zero kłopotów.
Nie wiem jak to działa. Nie jestem mechanikiem lecz zwykłym użytkownikiem auta. Takie moje spostrzeżenie…
a jakie są napięcia dla Mazdy 323f 1998-2003?
Siemka wszystkim jestem zawodowym TOKARZEM jak mój tata mało już nas ale chce napisać jedną ciekawostkę : zakładacie koło na auto alufelge lub stalowe i palcami wkrecacie śruby to w którą stronę się kreci się koło a w którą zakręcacie śrubę czyli nie trzeba na hama dokręcać śrub od koła bo podczas jazdy nawet jak ktoś nie dokrecił śruby to się nie odkręci działają przeciwległe siły. Koła kręcą się w lewo a śruby dokręcamy w prawo wiec się zaciągają bez względu na temperaturę nawet lepiej zaciągają się ciaśniej. A przy zmianie na kół kurde ale ciężko odkręcić śruby bo chce zmienić na zimówki lub odwrotnie. Jeśli o gwinty to w głowicy gdy nam wywaliło uszczelkę w benzynie nowe trzeba kupić bo się rozciągają w dieslu przeważnie nie trzeba bo tam są M12x1.5mm a przykładem jest moja KIA Carnival 2.9L 16v Common rail czyli CRDI 144KM/310Nm z 2004 głowica montowana na 18 śrub M12x1.5 ale są diesle przeważnie na 8 śrub i bez problemu wystarczy zmierzyć śruby czy nie wyciągnięte a przeważnie nie. Długo by pisać ale ja musiałem znaleźć przyczynę wywalenia uszczelki i ją znalazłem. Pozdrawiam.
Ten kanał to parodia, jak się nie ma szkoły a chce się uczyć innych to trzeba doczytać, Wazzup lepszy, przynajmniej nie udaje fachowca, a i pośmiać się można.
3:18 śruba to jest statyka i wytrzymałość materiałów. Kinematyka to matematyczny opis ruchu – położenie, prędkość, przyspieszenie.
3:28 rysunku technicznego brak
3:48 Na frezarce można zrobić otwór gwintowany a nie śrubę. Śruby z reguły są formowane metodami obróbki plastycznej.
5:47 nie twardość tylko klasa własności mechanicznych. Pierwsza cyfra pomnożona przez 100 daje wytrzymałość na rozciąganie w MPa. Druga cyfra pomnożona przez pierwszą cyfrę oraz liczbę 10 daje granicę plastyczności w MPa.
4:20 gwint jest samohamowny bo ma mały skok, dlatego siła obciążająca śrubę nie powoduje jej odkręcenia.
4:30 jakich specjalnych materiałów, stal węglowa lub stopowa do ulepszania cieplnego.
6:07 Moc informuje jak szybko śruba zostanie dokręcona z danym momentem.