Loading…

Mechanik Warszawa

Serwis Sprzętów i Pojazdów w Warszawie
Kontakt Mechanik i Elektryk
Czy Bosch i Varta to naklejki na akumulatorach Clarios ?

Czy Bosch i Varta to naklejki na akumulatorach Clarios ?



mail od czytelnika AkuBiz.biz

„Mam taką sprawę. Akumulatory Bosch i Varta wyglądają tak samo, różnią sie nalepką, czy możecie sprawdzić jak to jest naprawdę, bo nigdzie nie znalazłem informacji czy to Bosch robi Vartę, czy Varta Boscha. pozdrawiam z Trójmiasta”

Historia w wersji pisanej:
http://www.akubiz.biz/artykul,320,czytelnik-pyta-czy-bosch-i-varta-to-te-same-akumulatory

Aby odpowiedzieć na pytanie czytelnika, poza skróconą wersją historii, postanowiłem porównać ze sobą dwa popularne akumulatory o pojemności 74Ah z „stajni” JCI.
Bosch Silver S4 74AH v Varta Blue E11 74Ah

Zapraszam i pozdrawiam
Robert Mazurek
@mrAkumulator

Gdzie kupić akumulatory w Polsce: https://akubiz.biz/gdzie-kupic
Wsparcie dla @mrAkumulator: https://patronite.pl/mrAkumulator

Świat Akumulatorów
Szczecin ul. Gryfińska 106 609-302-803 Mieszko
Szczecin ul. Santocka 42 609-309-969 Waldek
Mobilny Serwis Akumulatorów 505-135-136 Marcin

Sklep internetowy: https://www.e-moto.pl/
Sklep Internetowy: http://sklep.akubiz.biz/
Instagram: https://www.instagram.com/mrakumulator/
Facebook: https://www.facebook.com/mrAkumulator/

#BOSCH #VARTA #DataProdukcji

Importowane z Youtube

40 thoughts on “Czy Bosch i Varta to naklejki na akumulatorach Clarios ?

  1. Uzywam tych akumlatorow od 15 lat w kilku samochodach i przerobilem ok 7 szt. Uwazam ze maja najlepsza relacje ceny do jakosci. Nigdy niepochlebne opinie sie nie potwierdzily. Srednia zycia tego akumlatora to nie mniej jak 4 lata. W zeszlym tygodniu padl rekordzista – sluzyl 7 lat. Umieraja raczej nagle bez ostrzerzen co bywa niekiedy klopotliwe. Moze to tez dlatego ze moje auta pala bez potrzeby dlugiego krecernia. Niemniej kilkuletni akumlator nie ma problemu krecic dlugiiii czas rozrusznikiem po nocy z temp. -25stopni celcjusza. Dobrze tez znosza sporadyczne uzywanie. Mam dwa pojazdy ktorymi wyjezdzam raz w mieciacu i doladowujac je raz na jakis czas tez sluza poprawnie. Ten odcinek potwierdza moje doswiadzenie z innymi akumlatorami na temat pradu rozruchowego ktory wydawal mi sie zdecydowanie wyzszy niz podawany. A na pewno wyzszy niz u innych producentow w podobnej cenie.

  2. Kupiłem Vartę Silver 110Ah 920A za 530zł i padła po dwóch latach po gwarancji ,co śie okazało po sprawdzeniu kodu na akumulatorze o którym nie miałem pojęcia okazało śie że ten akumulator w momencie kupna miał 3 lata z 2015r kupiłem go w 2018 i teraz właśnie mi wyśiadł a kupiłem go na allegro ze sklepu śiećiowego Lucart także przestrzegam sprawdzajcie kod produkcji na akumulatorze w momencie kupna.

  3. Varta to polski brand więc raczej dno, bosch nie jest polski ale i tak dno, miałem nówkę jakiegos silver s4, dokładnie miesiąc po gwarancji z dnia na dzień zdechł całkowicie-zwarta cela, kilka samochodów kupiłem już z boszem i też musiałem wymieniać. Podsumowując z tej bandy nalepka nie robi, wszystkie syfiaste.

  4. Moja 4-letnia VARTA 60Ah, 590A /EN T6 – w aucie Ford – NIE MA dostępu do cel ?? jest To możliwe ? ..bo oglądałem dokładnie i jakby nie ma jak się dobrać do tego …?

  5. Osobiście mam boscha s5 od 5 lat , samochód może stać 2 tygodnie przy -20 i wiem , że odpali na dotyk.Czy ten o stówke tańszy będzie taki sam? na pewno nie. Jaki też jest sens kupować tańszy na 2 lata? Tylko się przepłaci, 2x kupisz tańszy i w przeciągu 4 lat wydasz 500zł zamiast raz 300-350. A czytam właśnie takich januszy na forum co twierdzą , że lepiej tani i najwyżej się zmieni po 2 latach bo tani… Każdego w końcu kiedyś oświeca, że co tanie, to drogie.

  6. Bosh silver do ciężarówek (kupione w hurtowni nie z pierwszego montażu) w jeździe lokalno miejskiej do tego winda załadowcza czyli bardzo wysokie obciążenia oraz częste odpalanie i krótkie ładowanie po 5-ciu latach odpalała ciężarówka bez problemu zimą przy mrozach ponad -10 stopni, po nocy bez ogrzewania postojowego miały napięcie 23,8 czyli 13,9V na akumulator może dwa razy doładowywane w całym życiu. Varta w nowym Mercedesie czyli akumulatory na pierwszy montaż, użytkowane na trasach międzynarodowych czyli rzadkie odpalanie, długie ładowanie czasem zamieniane miejscami bo w Mercedesie słabo ładuje od strony minusa często doładowywane, często też mocniej rozładowywane ze względu na ogrzewanie postojowe laptop oświetlenie wnętrza, może kilka razy rozładowywane mocno ale dawały radę odpalić silnik nigdy nie odpalane z kabli ani z zasilacza rozruchowego wytrzymały 2,5roku. Więc czy to tak naprawdę to samo?

  7. Bosch silver działa 7 rok i jeszcze podziała. Jeśli oczywiście parametry ładowania w aucie są odpowiednie, bo jak piszą że aku jest bezobsługowe, to kłamią
    . Aku wymaga obsługi, kontroli, czyszczenia, sprawdzenia alternatora i reglera. Wtedy podziała. Przydałby się test aku 6v motocyklowych….coś koło 12ah.

  8. Pytanie, czy te nowe Varty i Bosche bez korków można ładować zwykłymi prostownikami starego typu bez elektroniki, procesorów? Nic im się nie stanie?
    Taka ciekawostka, mam Vartę w samochodzie od nowości i ma już 10 lat i nigdy akumulator nie był doładowywany.

  9. Od kilkunastu lat nie kupiłem nowego akumulatora i raczej nie mam z "używkami" problemów. Najlepsze są te co pochodzą z MB.Żaden im nie podskoczy.

  10. Handlowałem akumulatorami kilka lat . W sprzedaży posiadałem Tople .Varte Blue/black/Silver , Bannera , Optime spiralną (to też produkt Varty , Eurostart i kilka innych marek. Teraz tak Centrą nie handlowałem bo jest do niczego . Jeśli chodzi o Varty to nigdy nie kupujcie Varty black to są bardzo słabe produkty tej firmy ,ale Varte Blue jak i Varte Silver osobiście mogę polecić . Topla całkiem dobry akumulator ,ale też zdażyła się jakaś reklamacja i jest to mało znany akumulator dlatego rzadko kto je kupuje z obawy jednak zdarzali się klienci którzy mieli tople i chcieli tylko ten akumulator . Banner jest to akumulator chyba z Austrii już dobrze nie pamiętam ,ale pomimo teoretycznie dobrych parametrów i mocnych płyt ołowiowych zdarzało się sporo reklamacji ku mojemu zdziwieniu oczywiście zwłaszcza ,że jest to ciut droższy akumulator . Eurostart czyli tak zwany przez wszystkich noname zwykły tani akumulator który stanowił połowę wszystkich sprzedawanych akumulatorów z racji ceny i szczerze mówiąc ten tani akumulator jeśli był prawidłowo użytkowany tzn ładowanie przez alternator było prawidłowe i pojemność z rozruchem była odpowiednia do samochodu potrafił działać od 2 do nawet 8 lat . Akumulator Optima to jest bardzo drogi akumulator ,ale jego wytrzymałość na rozładowanie jak i moc rozruchowa nawet małopojemnościowych akumulatorów np 44 Ah ma około 700 A mocy rozruchowej do tego bardzo odporny na wstrząsy . Osobiście testowałem wszystkie akumulatory i nic nie pokonało Optimy ,ale akumulator ten ma specyficzne wymiary co uniemożliwia montowanie go do każdego samochodu . Sam używam Varte Blue chociaż i z tych można trafić na trefnego . Co do pańskiego filmu niestety opiera się pan tylko o urządzenia mierzące napięcie i pojemność z własnego doświadczenia wiem ,że te urządzenia bardzo przekłamują gdyby zrobił pan te same testy różnymi urządzeniami mogłyby być ogromne różnice i co najważniejsze nie poruszył pan tematu elektrolitu nawet go pan nie sprawdził ,a elektrolity niestety różnią się między sobą i można je podzielić na kilka kategorii . Po części można sprawdzić elektrolit nawet w bezobsługowych akumulatorach ,ale oczywiście gdyby dostał się pan do środka i sprawdził gęstość elektrolitu miałby pan odpowiedź na dzisiejszą różnicę w wytrzymałości na rozładowanie akumulatorów . Ponieważ ten z Varty który był bardziej wytrzymały na rozładowanie ,ale był starszy był zwyczajnie doładowywane na sklepie małym prądem kilka razy co doprowadziło do zagęszczenia się elektrolitu co skutkuje w prostym języku tym ,że "dłużej trzyma" Nowszy akumulator z Bosha który pan miał nie był po prostu doładowywany do momentu jego zakupu ,albo doładowany był tylko raz przez co rzadki (zastany elektrolit) ma mniejszą odporność na rozładowanie od to cała zagadka .Już nie musi pan pytać o odpowiedź swoich konstruktorów inżynierów 😉 pozdrawiam

  11. Masówki, ale na ogół nie takie złe, jeżeli nowy się naładuje i później o niego dba. Kupione i zamontowane bez doładowania faktycznie zachowują się tak, jakby wyliczone na 2 lata gwarancji. Mam znajomych mechaników – razem warsztat prowadzą. Od lat jeden woli Vartę, drugi Boscha. Od paru lat biedni musieli znaleźć inny temat, żeby było o co się kłócić przy wyborze gratów dla klientów 🙂

    To może idąc tokiem sugestii na kolejne testy… 🙂 Jakiś materiał o płytach z dodatkiem srebra? Z czym to się je, dlaczego wedle niektórych źródeł nie lubi 14,4 V tylko więcej (mimo, że producent na stronie zaleca 14,4 V a podczas ładowania faktycznie lekko gazuje – słychać – powyżej 14,4 V). Jak już zbieracie się do materiału o płytach, korkach / bezobsługowych itp., to może warto o tym ze srebrem coś wspomnieć i zestawić marketing z rzeczywistością? Czy jest cokolwiek inaczej prądowo, niż przy Ca/Ca itp.

    Edit: Jeszcze napięciowo – Yuasa dla tych ze srebrem podaje 14,4-14,8 ładowanie (niektórzy producenci aut, jak biorą na pierwszy montaż, to regulatory ustawiają na ten zakres – zwłaszcza z czujnikami BCM itp.), podczas gdy Varta ma na stronie jeden standard dla wszystkich "ciekłych", więc też widać rozbieżności i Wasze testy by pomogły, szczególnie jeżeli faktycznie 14,3-14,4 z alternatora to za mało dla "srebrników" i trzeba je doładowywać 🙂

  12. Przede wszystkim. Na początku trzeba powiedzieć, że BOSH nie robi wszystkiego, ale na wszystko ma swoje bardzo restrykcyjne normy.
    Pralki BOSHa schodziły z linii produkcyjnej wrocławskiej fabryki FAGOR MASTERCOOK.
    Dawniej w PRLu , to był WROZAMET. Po przemianach ustrojowych MASTERCOOK, aż wreszcie większosć akcji kupiła hiszpańska firma FAGOR, która skapitulowała w 2013 roku.
    I co. Przez 4 godziny na taśmie szły produkty FAGOR, a przez kolejne 4 montowano pralki BOSH. Czy to to samo?? Jednak nie? Kiedy na taśmę wjeżdżały pralki BOSH, zmieniały się normy i kontrola jakości. Nagle pracownicy odkładali na bok chińskie śrubki i stosowali niemieckie. Do tych modeli szły mocniejsze i trwalsze silniki. Normy na wszelkie dopuszczalne niedociągnięcia zmniejszały się do 30% dozwolonych przy innym produkcie.
    Jeśli ułożenie silnika mogło mieć przesunięcie (otwory na śrubki mają zawsze luzy i przed dokręceniem na siłę można jeszcze o 1,5 mm przesuwać) 0,7mm, to przy pralkach BOSHA dopuszczalne odchylenie wynosiło już 0,2 mm.
    Nawet foliowe opakowania miały restrykcyjne normy. Normalnie folia nałożona na produkt mogła mieć dziury, aby tylko wielkość dziur, nie przekroczyła 10% powierzchni opakowania. Przy produktach BOSHA, dziury nie mogły przekroczyć 3% powierzchni. Oczywiście nikt nie biegał dookoła zapakowanej pralki z centymetrem i nie mierzył dziur, ale na oko widać było że pralkę trzeba cofnąć i zapakować jeszcze raz, podczas gfy produkty FAGOR miały czasami dziury na wszystkich ściankach i to ogromne.

    ten komentarz piszę przed obejrzeniem, ale z własnego doświadczenia stawiam, że BOSH produkowany jest w tej samej fabryce co VARTA, tylko ma bardziej restrykcyjne normy jakości. Na co zresztą narzekają pracownicy, bo śrubki przykręcają za te same pieniądze i podczas gdy przy innym produkcie można było się nie schylać po upuszczoną podkładkę, tak już przy boshu trzeba było się schylić i podnieść. A taśma idzie z taką samą prędkością.

  13. Nigdy więcej Centry tego ścierwa,znajomo też już nie kupią szybko siada a na aku pokazuje zielone oczko że niby jest naładowany firma Centra nie uzwględnia gwarancji wciskając kit że aku jest ok zwala wine na auto lub prostownik właściciela

  14. Co powiesz o Varta professional starter 74Ah? Szukam jak najtrwalszy akumulator do samochodu. W miare odporny na błedy eksploatacyjne.

  15. Ja zawsze wybieram Varta, baterie, akumulatorki typu AA, AAA, R14 itp, akumulatory rozruchowe, tylko Varta, Przekonałem się do nich ponad dwadzieścia lat temu, są najlepsze. Co do firmy Bosch, to spadli na psy.

Dodaj komentarz

mersin escortmersin escort Zadzwoń do nas!