Loading…

Mechanik Warszawa

Serwis Sprzętów i Pojazdów w Warszawie
Kontakt Mechanik i Elektryk
Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca postojowego RENAULT / DACIA

Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca postojowego RENAULT / DACIADenerwuje cię wieczne zaciąganie hamulca postojowego?
Dobijają cię jego wieczne awarie?
Może już czas go przełączyć w tryb gdzie nie bedzie się zaciągał automatycznie?

Link do pobrania aplikacji PyClip na androida.
Ja używam wersji 3.5 PL
https://chomikuj.pl/agataoleksak/PyClip+Android

Dla osób nie posiadających konta na chomikuj lub dostępnego transferu link z innego źródła.
Wersja 3.5 (baza danych 195): https://cloud.mail.ru/public/mAXA/Ebro9YJHa
lub https://disk.yandex.ru/d/x-gtOEm6MzPEEA

wersja 2.2 (zalecana): https://disk.yandex.ru/d/5VzPPO29OJgrTg

wersja 2.1 (baza danych 182):
https://my-files.su/dr271b

wersja PyClip180+
https://disk.yandex.ru/d/bFeZ3PNASJH7Zg

PyClip Dacia 1.4
https://disk.yandex.ru/d/iBN3M2-gCt2zNw

PyClip v3.7 (baza danych 197)
https://my-files.su/2uq3rv

Mała legenda stony startowej PyClip

– START: Uruchomienie programu
– ELM port: port karty lub adres karty Wi-Fi. Adres dla Wi-Fi jest określony w formacie IP: port adaptera
– Language: Język
– Demo mode: uruchomienie skryptu (peogramu) w trybie demo
– DUMP: zrzut blokowy. Zaleca się to zrobić przed jakąkolwiek zmianą parametrów w programie, aby móc skorygować nieoczekiwane konsekwencje takich zmian.
– Orientation landscape: Tryb pełnoekranowy
– Scan vehicle: wybór modelu samochodu
– Generate logs: włączenie funkcji logowania. Plik dziennika może być potrzebny do analizy błędu, sprawdzenia adresu bloku oraz w innych przypadkach.
– Log name: Nazwa pliku dziennika
– CAN2 (Multimedia CAN): połączenie za pomocą magistrali CAN2 z odpowiednim adapterem.
– Font size: Rozmiar czcionki w programie
– KWP Force Slow lnit: Używanie opcji slow-init dla starszych bloków. Jeśli masz samochód sprzed 2009 roku z niestabilnym połączeniem, dobrze jest go aktywować.
– Use CFC0 (CF60): sterowanie przepływem oprogramowania, włącz, jeśli adapter ELM327 nie obsługuje sprzętu. (dla chińskich klonów ELM327)

Legenda każdego z modułów

DE : Device error: czytanie, usuwanie błędów.
ID : Identifications: sprawdzenie VIN urządzenia, wersji oprogramowania, sprzętu itp.
SY : System state: wyświetlanie aktualnych odczytów głównych (prędkość, napięcie, temperatura itp.)
SP : System parameters: wyprowadzanie aktualnych parametrów bloku, bez możliwości zmiany.
LC : System configuration: wyjście aktualnej konfiguracji, bez możliwości zmiany.
AC : Executing tests: uruchamianie skryptów do testowania urządzenia (np. sprawdź wszystkie światła, przekaźniki itp.)
CF : Changing configuration: Zmiana konfiguracji bloku. OSTROŻNIE!
VP : VIN programming: programowanie VIN, podłączone do każdej jednostki (nie zawsze działa, nie zawsze jest możliwość wprowadzania zmian)
RZ : Resets: Usuwa wszystkie błędy blokowe i kalibracyjne.
ECM : Extended command set: są to skrypty konfiguracyjne. Skrypty które przypisane są do danego modułu w którym znajdujesz się obecnie.

Importowane z Youtube

43 thoughts on “Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca postojowego RENAULT / DACIA

 1. Super, że Pana znalazłam. Właśnie zachodziłamw głowę (kierowca zimowy scenica 2 w automacie pierwszy rok), dlaczego mimo odkopania ze śniegu itp, nie mogę ruszyć i w koncu pojawia się komunikat o zaciągniętym hamulcu postojowym, ale za nic (mąż na wyjeździe, syn daleko, tata 95lat) nie wiem jak go odpuścić. I Internet zesłał mi Pana. Teraz się nauczę po kolei tej lekcji i ruszę, i błysnę przed moimi chłopakami🤣. Dziękuję

 2. Aumnie hamulec postojowy jest spiedlony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Noszę się zakupem Scenica II . I niedawno się dowiedziałem o tym ręcznym. Głupota moim zdaniem. Kierowca sam decyduje kiedy użyć kiedy nie. Ciekawe jak auto stało by przez weekend i kierowca musiał by jechać rano do pracy przy np -20. Powodzenia. We wszystkich autach jakie miałem zawsze mi gniły linki z racji nie używania. Oczywiście jak była potrzeba to używałem ale nie tak jak jest to zaprogramowane w Scenicu za każdym razem . Całe szczęście że można to ogarnąć 🙂🙂

 4. Jest Pan troceh podobny do Ajtuja Szpilki 🙂 a tak na powaznie: a co w sytuacji kiedy hamulec sam ne odpuscza po zapaleniu silnika i próbie ruszenia z miejsca? tez to mozna jakos zaprogramowac? (zaciaga ładnie po zgaszeniu)

 5. Dziękuję. Wszystko szło dobrze, tak jak w Twoim filmie, do momentu 16:25 gdzie otrzymałem odpowiedź 'Done | Response : 0 : BUSINIT:BUSBUSY' . Inne moduły tak samo. Nie kasuje błędów – ten sam komunikat. Scenic2 `04 2,0 automat karta, Vgate iCar2, Android. v2,2 i 3,5 tak samo. Podpowiesz gdzie szukać?

 6. Cześć
  Kolejny raz po poradę się zgłaszam 😊
  Mianowicie opracowałeś juz jak zmienić wskazania licznika prętkosci po zmienię rozmiaru kół.
  Widze w opcjach legendę co wpisać do danego rozmiaru ale nie mode edytować
  Pomożesz?
  Dzięki

 7. Ale mnie ucieszył instruktaż Kolegi – ale : po moim skanowaniu Scenic 3 pozycja CF CHANGING CONFIGURATION nie jest w ogóle wykazana. Znalazłem coś w innym miejscu, ale nie ma opcji zmiany trybu normalnego na inny, bo innych trybów nie ma wykazanych jako opcje do zmiany. Wydaje mi się, że aplikacja przedstawia mi tylko ustawienia istniejące, bez możliwości ich zmiany. Poza tym w jakichkolwiek pozycjach zawsze wyskakuje mi okno CANCEL bez ACCEPT, lub jest dostępna tylko opcja BACK. Nie mam żadnej możliwości zmiany jakiegokolwiek ustawienia w jakimkolwiek obszarze, nawet w języku na desce (mam tą możliwość z przycisków na desce a z aplikacji nie). W kwardacie wyświetlają się tylko opcje CANCEL, nie ma ACCEPT. Tryb serwisowy też nie działa – po przytrzymaniu przycisku start, każe wyjąć kartę i aktywność dezaktywuje się po standardowym czasie. Czy w Scenic 3 ten system nie działa w ogóle ? A przy okazji – gdzie jest bezpiecznik hamulca ? Będę wdzięczny za informacje, jeśli Ktoś coś wie.

 8. Dobra robota Ziomek 👌😊
  Tylko jedna rzecz.
  Włączając ten tryb serwisowy który pokazałeś (30min) rozladowalem akumulator 😌, czyli ciągnie ostro prąd 😊
  Być może można to zrobić na samym włączonym zapłonie, nie wiem, nie sprawdzałem, jak Wy coś wiecie, dajcie znać. Pozdrawiam 😊

 9. Laguna III, wszedłem w hamulec postojowy, ale brak opcji: CF – change configuration.
  Interfejs Vgate2, to samo na pyClip 2.2 i pyClip 3.5. Tryb demo – off.
  Ktoś podpowie czemu tak się dzieje.

  Edit: Jednak jest ok. Trzeba wybrać ECM : Extended command set.Otwiera się dodatkowe menu,gdzie jest wiele opcji, i jest również CF007 : Change Configuration. 🙂

 10. Witam pomocnego kolegę 😊
  Diagnosta nie podpisał przeglądu, trzyma hamulec ręczny na jednym kole….. Scenic 2 krótki.
  Na zegarach nie pokazuje żadnej usterki, ale trzyma na jednym kole, jest zapach odpowiedni 😄
  Jaka może być przyczyna? Poszedł silniczek, zatarte linki czy coś innego? Pozdrawiam

 11. Witam Cię #Warsztat pod chmurką.
  Jak powinien poprawnie działać ten elektryczny hamulec.
  Po za tym ze zaciąga się sam po zgaszeniu auta to ma on jakieś inne opcje.
  Np jak jest z górki to jakieś przechylomierze czy coś?
  przedlif 04r dziekuje za odpowiedz

 12. Mam ten sam interfejs i zainstalowałem PyClip w wersji 2.2 i nie wykrywa mi modułu hamulca parkingowego (wersja 3.5 też go nie wykrywała) Mam też clipa, wszedłem w "hamulec postojowy" ale nie mogę w nim znaleźć opcji zmiany trybu o zimnym klimacie. Może ktoś wie gdzie dokładnie znajduje się ta opcja.

 13. z tym autem już miałem takie przeboje zaczynając od licznika mrugajacego gasnącego po hamulec wycieraczki czy opornik dmuchawy poduszki silnika wszystkie amortyzatory albo czujniki parkowania które nie działają poprawnie szyberdach tych usterek jest dużo ale jak ktoś ma smykałkę sam zrobi

 14. Rozwinę trochę temat w komentarzu bo akurat w diagnostykę i programowanie Renault wdrożyłem się dość mocno 😄
  Vgate bazuje na Elm327 więc jeśli ktoś ma Elma – teoretycznie powinno to ze sobą gadać.
  Jeśli ktoś posiada laptop i ten interfejs – może zdziałać w Renault praktycznie wszystko. Dłuższy czas już eksperymentuję z DDT2000 oraz w szczególności DDT4all, programowałem karty w Lagunie 2, Espace 4, Megane 2, Lavetis, zmieniałem języki, ustawienia hamulca ręcznego, światła automatyczne – no cuda na kiju.
  W DDT4all problem jest taki, że większość modułów jest po francusku i trzeba się albo domyślać albo na bieżąco uczyć się francuskiego z google translate.
  Jeśli ktoś szuka polskiego, prostego rozwiązania – można zainwestować w chińskiego klona Clipa – czasem rozłącza ale jako-tako działa i łączy się do modułów, których DDT4all czasem nie obsłuży, karty bym się jednak trochę bał tym programować, Elmem bezpieczniej mimo wszystko 😅 No i dość drogo, 7 stów za klona to niezbyt atrakcyjna cena, niestety obecnie koszt tego szaleje, jeszcze rok temu można było za 5 stów wyrwać.
  PyClip ma to do siebie, że był pisany w pythonie, może nie działa zbyt wspianiale ale jako-tako. Moim zdaniem – idealne narzędzie do diagnostyki na trasę – wyskoczy jakiś błąd, podpinam się, sprawdzam co wykrzaczyło i zazwyczaj ogarniam od ręki.
  Nie znam chyba innej marki, która byłaby tak łatwa i fajna do diagnostyki jak Renault.

 15. Hej, moja dziewczyna kupiła właśnie takiego scenica 2. Sprawdzalismy wszystkie opcje i odpuscilem hamulec reczny. od razu zaczelo piszczec i na desce pojawil sie komunikat "awaria hamulca postojowego" + pojawiła się kontrolka service. Może byc jakiś bezpodstawny błąd czy co to może być? Hamulec postojowy normalnie działa, ale błąd się pokazuje.

 16. Dziękuję za ten film. Mam scenica 4.5 roku. Od razu zakupiłem Maxiecu ( często mam błąd EGR mimo wymiany na nowy , błąd zwłaszcza latem). W Maxiecu nie mogę znaleźć trybu tzw. zimowego, inne konfiguracji ful . Zawsze a w szczególności zimą ręczny odblokowuje przez kombinację zapłonu. Upierdliwe ale już weszło w nawyk. Jeszcze raz dzięki spróbuję Twoim sposobem na stałe zaprogramować. Mam nadzieję że mój interfejs Maxiecu wifi się połączy. Pozdrawiam

 17. Witam Super filimi bardzo pomocne mam pytanie tego typu w renault grand scenic 2 rok 2006 1.9 dci 130 ponieważ po zaciągnięciu hamulca ręcznego wyskakuje check parking brake i po z gaszeniu ikonka pomarańczowa p w trujkaciku serwis i przy skrecaniu w lewo piszczy coś w tylnym lewem kole ?

Dodaj komentarz

mersin escortmersin escort Zadzwoń do nas!