Loading…

Mechanik Warszawa

Serwis Sprzętów i Pojazdów w Warszawie
Kontakt Mechanik i Elektryk
Ładowarka Victron 10A. TEST

Ładowarka Victron 10A. TEST



Instrukcja ładowarki: https://www.victronenergy.pl/upload/documents/Manual-Blue-Power-Battery-Charger-IP65-PL.pdf

Czy tym razem uda nam się odkryć kolejną ładowarkę elektroniczną, która w skuteczny sposób naładuje akumulator 50Ah?

Zapraszam i pozdrawiam
Robert Mazurek
@mrAkumulator

Wsparcie dla @mrAkumulator: https://patronite.pl/mrAkumulator

Świat Akumulatorów
Szczecin ul. Gryfińska 106 609-302-803 Mieszko
Szczecin ul. Santocka 42 609-309-969 Waldek
Mobilny Serwis Akumulatorów 505-135-136 Marcin

Sklep internetowy: https://www.e-moto.pl/
Sklep Internetowy: http://sklep.akubiz.biz/
Instagram: https://www.instagram.com/mrakumulator/
Facebook: https://www.facebook.com/mrAkumulator/

#ŁadowarkaVictron #ŁadowanieAkumulatorów #ŚwiatAkumulatorów

Importowane z Youtube

36 thoughts on “Ładowarka Victron 10A. TEST

  1. Uważajcie – jakość tego produktu radykalnie się pogorszyła – dwie zakupione sztuki rozpadły się w rękach podczas rozpakowywania.
    Posiadam wiele pojazdów takich, jak skutery wodne , quady, itp. W związku, z powyższym potrzebuję kilku ładowarek. Kiedyś korzystałem z C-Teka . Obecnie posiadam również kilka ładowarek Victron Energy : 5 A , 7A , 30 A.
    Dwa dni temu zdecydowałem się dokupić kolejną ładowarkę.
    Wybór padł na markę Victron Energy , model 10A.
    Zakupiłem więc ten model w profesjonalnym sklepie zajmującym się sprzedażą tego typu ładowarek.
    Jakież było moje zdziwienie , gdy podczas rozpakowywania produkt rozpadł się na dwie części 🙈🤦😡.
    Nie dokonując oględzin i bez dociekiwania przyczyny pojechałem do sklepu , gdzie zostało kupione to urządzenie , celem wymiany na inny egzemplarz.
    Pomyślałem, że ktoś po prostu rzucił pudełkiem z ładowarką i w ten sposób została ona uszkodzona.
    Dziwił mnie tylko brak uszkodzeń opakowania.
    Bardzo mily , uprzejmy i profesjonalnie podchodzący do klienta sprzedawca dokonał wymiany produktu na taki sam bez wahania 👍👍👍.
    Przywiozłem więc ładowarkę do domu i … podczas rozpakowywania kolejna tak samo rozpadła się na dwie części 🤦🙈👎😡🤬 😅😂🤣.
    Nie mając ochoty po raz kolejny spotykać się z bardzo miłym, lecz oddalonym od mojego miejsca zamieszkania ponad 30 km sprzedawcą postanowiłem rozebrać ten szajs i zobaczyć , czemu niby profesjonalny produkt rozpada się , niczym zabawka za 5 złotych.
    Po kilku sekundach oględzin wyszystko okazało się jasne : producent wpadł na genialny pomysł zaoszczędzenia pieniędzy na … długości śrub skręcających ze sobą dwie części obudowy.
    Śruby te zagłębiają się w otwory na dosłownie kilka milimetrów i nie są w stanie zakotwiczyć się w przewidziany temu celowi otwór.
    Przez zbyt płytkie wkręcenie się w otwór wyrywają te parę milimetrów tworzywa , w które się wkręcają.
    Skandal i kpina z klienta.
    Pragnę nadmienić , iż posiadam 3 ładowarki tej firmy kupione kilka lat wcześniej i problem ten nie występuje.
    Podejrzewam , że firma po dobrym wejściu na rynek i początkowym staraniu się o jakość wyrobów po zdobyciu klientów zmniejszyła budżet celem zwiększenia dochodów – częste zjawisko.
    Zachowajcie więc szczególną ostrożność podczas zakupu ładowarek tej firmy.

  2. Ładowarka została źle ustawiona czyli na 3A a nie na 10A. Nie czy zmianę prądu ładowania jednoznacznie widać bezpośrednio na panelu urządzeniu. Ładowarka posiada aplikację dzięki której można śledzić postępy ładowanie po podłączeniu bluetoothem do telefonu bez konieczności podłączania dodatkowych urządzeń. Mam zamiar taką kupić w wersji 7A, co do filmu to wiem że autor zna się na rzeczy i powinien sam ten film modyfikować lub usunąć żeby nie wprowadzać w błąd. Sam kanał jest naprawdę świetny i chyba widziałem wszystkie dostępne filmy.

  3. Panie Robercie, ale mnie pan załamał tym filmem. Zajmujecie się takimi dobrymi prostownikami jak Kulon, a nie potraficie obsługiwać tak prostej inteligentnej ładowarki jak Victron ? Zamieszcza Pan link do instrukcji obsługi której nawet Panu nie chciało się przeczytać ? Jak sobie ta ładowarka miała poradzić z tak rozładowanym akumulatorem skoro ładowała w trybie niskiego ładowania (max 3A) co widać na filmie. Jak przy takich parametrach napięcia i natężenia miała by zostać zrobiona gęstość ? Takie akumulatory ładujemy pierw takim trybem jak ten na filmie, trybem niskiego ładowania, później normalnym trybem a na końcu robimy tryb Recond, w którym dopiero wtedy napięcie jest podbijane do 16,2V lub 16,5V No takie rzeczy musi tłumaczyć Panu osoba które nie wie nic na temat akumulatorów i ładowarek ? Myślę że taki film powinien Pan usunąć, ponieważ po obejrzeniu jego człowiek ma pewne wątpliwości odnośnie Pana wiedzy, oglądając następne filmy, więc pewien niesmak pozostaje. Tak się zastanawiam czy przypadkiem ten film nie miał innego celu…

  4. Mam AGM 95Ah I ładowarkę Victron 10A .Jak dobrze zrozumiałem ,żeby uzyskać gęstość elektrolitu, nie grzebiąc w aplikacji należałoby po zakończeniu ładowania ponownie podłączyć ładowarkę w tryb ,,normal" i jeszcze raz , aż do skutku ?

  5. No odpękałeś te 6 min. jak za karę! Osobiście uważam, że do tego testu wybrałeś nieodpowiedni program! Dlaczego nie użyłeś programu Recond? Ten właśnie program jest dedykowany jest dla mocno rozładowanych akumulatorów! Ta ładowarka kosztuje nawet sporo ale dla tego bo ma więcej możliwości i właśnie to powinieneś nam zademonstrować czego z jakiegoś powodu nie robisz? Śmiem przypuszczać, że do swoich testów Firma Victron nie dała darmowego testera i stąd ta antyreklama…

  6. Kilka osób w komentarzach zauważyło, że ładowarka pracowała w trybie obniżonego prądu ładowania. Wyciąganie jakichkolwiek wniosków odnośnie czasu ładowania i nie przywrócenia parametrów akumulatora jest moim zdaniem lekko nieuczciwe. Urządzeniu należy się dogrywka po tym, jak testujący przeczyta instrukcję i włączy ładowarkę w trybie ładowania maksymalnym prądem (10A). Jakby ładowała tymi 10 amperami to naładowałaby ten akumulator w 12 godzin.

  7. Szanowni Państwo! Przytrzymanie przycisku MODE przez czas 3s powoduje włączenie trybu niskiego ładowania. Mam tą ładowarkę w wersji 5A i na etapie BULK ładuje równo 5A. W aplikacji na smartfonie mogę sobie wybrać MAX prąd łądowania 5A lub 2A. Obserwowałem aplikację i naprawdę działa etapowo i zgodnie z opisem dla każdego etapu – trzyma stałe napięcie, albo stały prąd itd. Dogrywka jest konieczna! Pozdrawiam Serdecznie! Proszę o odp. PS: Na filmie widać prąd MAX 3A, i niecałe 29Ah absorpcji po 12h. Wszystko się zgadza.

  8. Witam materiał super jak zawsze, ale mam jeszcze jedną ładowarkę Magnum AUTO Charger 20A która mogła by zaskoczyć dotychczasowe testowane. A po zatym w niskiej cenie i dostępna w co raz więcej miejscach-sklepach , mam prośbę czy istnieje możliwość przetestowania przez was tego prostownika ? Magnum AUTO Charger 20 Było by super, pozdrawiam.

  9. Jak zwykle super material. I dlatego ja mimo iz posiadam kilka ladowarek elektronicznych minn. Ctek kupilem stefpola transformatorowego. Przeciez jak mi padl aku rano to nie bede czekal 2 dni az sie naladuje lub nie i tylko do 80%
    Ma byc na jutro rano naladowany na 100%
    Prosiłbym o test aku Kozak.

  10. Jak poprzednio proponuję inny test. Jako, że na chwilę obecną ciężko o gotowca i Panowie zamawialiście już testery aku z aliexpress proponowałbym poskładać własny prostownik z gotowych części z Ali – na początek wersja 5A:

    Zasilacz 24V 5A – 13$
    Układ do regulacji prądu i napięcia: DPS5005 – 25$ – to urządzenie potrafi też odciąć zasilanie powyżej danego napięcia – np. 16.4V. Do tego jakaś obudówka ze starego prostownika / skrzynka i wiatrak do chłodzenia i mamy automat. Pytanie czy zrobi gęstość… Jest też DPS5015 w wersji 15A.

    Druga opcja to dołozyć jakiś wyłącznik napięcia – gotowiec z Ali – np HW-632 do prostownika Stefpola 303 / 305 i mamy automat…

    Swoją drogą – wie ktoś jakie trafo siedzi w stefpolach?

  11. Troche szkoda,  bo ta ładowarka to by jeden z moich faworytów podobnie jak Bosch C7. Wygląda na to, że nie ma co przepłacać bo efekty ładowania są na poziomie ładowarki z lidla.Gdyby udało się włożyć do środka bebechy Kulona to byłaby to idealna ładowarka. Dobrze że jej nie kupiłem bo pluł bym sobie dziś w brodę.Powiedzcie czy udało się wam porozumieć z producentem Kulona w sprawie sprzedaży ich produktu w Polsce.

  12. Kolejny test i jak dla mnie coraz bardziej klarowne wnioski. Im droższy, bardziej zbajerowany, wielofunkcyjny, automatyczny prostownik tym … gorszy. W sensie, że jego rzeczywiste osiągi są na poziomie tych prostych najtańszych. Płacąc więcej nie dostajemy tego czego się spodziewamy, a nawet mniej niż w niejednym tańszym prostrzym urządzeniu.
    Wygląda na to, że projektanci, producenci swoich prostowników nie testują w realnych warunkach.

    Z moich testów i obserwacji wynika, że faktycznie jest dość trudno naładować akumulator wapniowy w 100% do 1,28 ale jest to jak najbardziej możliwe. Ale na pocieszenie – jak go już tak porządnie naładujemy to w narmalnych warunkach nie tak łatwo traci od swoją uzyskaną gęstość. A i na podstawie swoich jak i znajomych subiektywnych odczuć – samochód na porządnie nałądowanym akumulatorze lepiej jeżdzi (szybciej grzeje swiece, szyby, stabilniejsze obroty silnika itp) Więc naprawdę warto.

    Mały przykład. Akku 45Ah ZAP kilkuletni już mocno zurzyty. Na spokojnie poza samochodem naładowany w 100% do pełna. Wszędzie gęstość conajmniej 1,28. Rozładowywany 15A. Dopiero po wyjęciu realnych ok 8Ah można było się dopatrzeć realny spadek gęstości do 1,27. Po kolejnych 5Ah 1,26. Przy wyjętych ok 16Ah 1,25g/cm3. Potem gestość już szybciej spadała do ok 1,20 przy wyjetych 22Ah. Dalej się nie dało, bo napięcie spadło do 10V. No ale gestość pozostała 1,20.

    Z kolei w drugą stronę trzeba długo ładować zanim gęstość ruszy do 1,21 …1,22 …1,25 nie wspominając o pełnej gęstości.
    Ten akumulator już mi padł na dobre więc nie zdążyłem przeanalizować zmiany gęstośći w funkcji ładowania.

    W chwili wolnego czasu polecam Panu Adrzejowi i Robertowi zrobienie podobnego testu – w określonych chwilach czasowych lub po wpompowaniu określonych Ah mierzyc gęstość i sporządzić taki choćby zgrubny wykres. Podobnie przy rozładowywaniu.
    Myślę, że wtedy wiele by się wyjasniło. Nawet to, czy w pełni naładowany akumulator po włożeniu do samochodu straci gęstość :).
    Tylko ładowanie trzeba wykonać jakimś prostym ale też i solidnym, stabilnym prostowniczkiem nie ingerującym w to co mu się nastawi (prad i napięcie). Do ładowania polecam kiedyś już wspominany prostownik elektroniczny MAR-POL 20A. Po drobnej regulacji (w najprostrzym przypadku po jednorazowym podniesieniu napięcia końcowego ładowania). Chińskie ładowarki z serii AJ-618 też się sprawdzają w skutecznym pełnym naładowaniu. Tylko jakość wykonania taka sobie. Albo dowolnym innym podobnie regulowanym zasilaczem.
    Prosty prostownik transformatorowy do takiego testu się nie nadaje. Nie trzyma sztywno zadanych parametrów prądowo napięciowych.

  13. Instrukcja wiele tłumaczy…
    Akumulator ładowany był widocznie trybie niskiego natężenia, stąd stałe natężenie w początkowej fazie 3A (str. 5 i 11 instrukcji).

    Ładowanie "regeneracyjne" dla tej ładowarki ma się odbywać z max. natężeniem 8% nominalnego prądu ładowania, czyli 0,8A. Jeżeli czas trwania tego procesu ma być ograniczony do 1h, to "wtłoczymy" 0,8A i to wszystko.

    Można jeszcze raz spróbować, ustawiając na początek w zwykłym trybie (bez niskiego natężenia), ale jeżeli fazy "regeneracji" nie da się wydłużyć w tym przypadku do jakichś 15 godzin, to nic z tego nie wyjdzie. Równie dobrze można doładować ładowarką z lidla za 60 złotych do poziomu 14,7 v napięcia końcowego, a później podłączyć cokolwiek, jakiś vorel 82550 lub 4car 4A (po 50 złotych za sztukę), i kontynuować kilka godzin. Efekt będzie lepszy, a koszt zestawu 110 złotych.

  14. Moim zdaniem powinniście każdą "ładowarkę" przetestować tak, by było wiadomo czy jest w stanie zrobić gęstość elektrolitu po pełnym ładowaniu bo to głównie interesuje chyba większość z nas.
    To, że ładowarka podładowuje ok, jak każda. Użytkownika końcowego interesuje czy prócz doładowywania potrafi zrobić gęstość co przecież wydłuży czas użytkowania akumulatora względem tylko doładowywania. Kulon 912 to potrafi jak pokazaliście.
    Myślę, że tylko taki pełny test interesuje końcowego odbiorcę. Przecież lepszy sprzęt który musi ładować ciut dłużej ale da oczekiwany rezultat niż szybszy ale bez zamierzonego pełnego efektu.

  15. Akumulator z płynnym elektrolitem jest prosty jak budowa cepa i te wszystkie kosmiczne ładowarki sobie nie radzą, trzeba taki akki ładować biczem, transformator i do widzenia 😉

Dodaj komentarz

mersin escortmersin escort Zadzwoń do nas!