Loading…

Mechanik Warszawa

Serwis Sprzętów i Pojazdów w Warszawie
Kontakt Mechanik i Elektryk
ODCINEK SPECJALNY - Qbrick System One oraz Milwaukee Packout

ODCINEK SPECJALNY – Qbrick System One oraz Milwaukee Packout



Kolejny odcinek specjalny. Tym razem z p. Grzegorzem, właścicielem marki Qbrick System, rozmawiamy o systemie skrzyń Qbrick System One oraz Milwaukee Packout .

#qbricksystem #toolbox #yourmobileworkshop

Link do strony Qbrick System:
https://www.qbricksystem.com/

Moje pozostałe filmy o skrzyniach i organizerach Qbrick System:
ODCINEK SPECJALNY – organizery Qbrick System One – https://youtu.be/QC8vWrsKacI
Playlista QBRICK SYSTEM – https://www.youtube.com/playlist?list=PL_QyjooNNoGtYZcou57vruVcbT9DKcX-N

Zapraszam na moje pozostałe kanały:
EXTREMEPRO-prace i realizacje – https://www.youtube.com/channel/UCOxZNquypibRLOJHbheoETg
EXP-serwis – https://www.youtube.com/channel/UCAYY96dF673xfQnvgOvN-xQ?view_as=subscriber
oraz na:
Facebook: https://www.facebook.com/ExtremeproJK/
Instagram: https://www.instagram.com/extremepro.pl/
Www: http://extremepro.pl/
Wielka Grupa Narzędziowa: https://www.facebook.com/groups/WielkaGrupaNarzedziowa/

Ubrania robocze, które używam w filmie:
http://www.snickersworkwear.pl/
https://workstyle.pl/
https://balticbhp.pl/

Oświetlenie robocze:
https://www.lenalighting.pl/produkty/

Najlepsze podpory budowlane:
https://piher.pl/

Najlepsze pasy monterskie:
http://hardworker.pl/

Importowane z Youtube

32 thoughts on “ODCINEK SPECJALNY – Qbrick System One oraz Milwaukee Packout

  1. oprócz szuflad, na które czekam jak inni dodatkowo – jakiś system szyn, ramion, zatrzasków (wasz wybór) dzięki czemu łatwo, miło, szybko i bezpiecznie zapnę walizki na pace auta.
    jak dewalt tauthsystem

  2. Milwaukee moim zdaniem przerklamowane choć mają duży wybór skrzynek, Qubricka nie moge znieść ich zapinania, nie pasują mi i tyle. W ogólnym rozrachunku mam skrzynki Keter Rigid Gear. Bardzo mocne, szybkość zapinania i rozpinania, i to z czego Qubrick się naśmiewa czyli ściągana klapa ze skrzyni z kółkami. Odpinam dwa zapięcia ściągam wszystko z góry w całości i mam dostęp do samego dołu. Dla mnie petarda rozwiązanie. Oczywiście każdy patrzy pod swoje działalności i każdemu co innego pasuje. Pozdrawiam.

  3. Please post information in the description area under your YouTube video that let's us Americans find out how to buy this Qbrick stack system.
    Lots of professional tradesmen in the united states' are not happy with Milwaukee for selling the Packout system first then switching to the pull out drawer boxes. As If they didn't have the common sense to see that drawers were better from the beginning. Thanks very much

  4. Wczoraj oglądałem skrzynki qbrick w Leroy Merlin w Gdańsku Złotej karczmie. Nie wiem gdzie produkują te skrzynki albo gdzie przechowują ale po otwarciu każdej z nich można było poczuć swąd jak z popielniczki 😉 smród nie do wytrzymania – mówię to jako były palacz.

  5. Jedno i drugie fajne na reklamie. Nie nadaje się do transportu po schodach. i po gruzie, zbyt małe koła. I dlaczego nikt nie wpadł na pomysł aby dało się zrobić z tego jakiś mini stół montażowy aby nie schylać się po każdą rzecz. Albo jakaś skrzynka do mocowania na drabinę gdzie można odłożyć wkrętarkę młotek jakieś detale itp.

  6. Wiem, że film ma rok i odgrzewam kotleta ale właśnie szukam skrzynek dla siebie i znalazłem ten filmik. To porównanie to tak jakby postawić S klasę obok opla i mówić, że Mercedes ma trochę lepszy silnik, nieco lepszy układ jezdny i jest ładniejszy ale nasza astra też m 4 koła, jeździ i jest tańsza do tego. Trochę śmieszne. Milwaukee to inna klasa skrzynek, mamy spory zestaw w pracy i znam ten system. Nie mówię że qbrick są złe, bo w swojej cenie są całkiem ok i warte uwagi ale sugerowanie że mogą bezpośrednio konkurować z Milwaukee to lekkie nadużycie.
    Ja pewnie i tak kupię qbricka bo jakość ma adekwatną do ceny i spore możliwości rozbudowy a M jest zbyt drogi i potężny na prywatne potrzeby, jednakże taki marketing to wprowadzanie klienta w błąd.

  7. Nie potrzebnie kupiłem waszą skrzynkę. Teraz chce więcej 🤦.
    Do 350 ONE weszła mi szablasta 36V, pilarka tarczowa 36V, duży klucz 1000Nm, mały klucz 280 Nm, wiertarko wkrętarka i zakretarka z kilkoma bateriami 18V Makity.
    Fajne jest to że gdy się zajrzy do warsztatu albo samochodu widać niepozorną skrzynkę i nikt nie domyśla się ile w niej jest pieniędzy.
    Na chwilę obecną zaplanowałem jeszcze platformę, 350tkę, 450tkę i dwa organizery XL

  8. BRAWO !!! Qubrick kładzie na łopatki nawet tak profesjonalna firmę jak Milwaukee…
    Cieszę się że to polski produkt !
    Jestem w 100% zdecydowany na kupno QUBRICK !!!

  9. Szuflady byłyby bardzo dobrym ułatwieniem jeżeli wykorzystuje się dużo różnego rodzaju elementów, np. złączek WAGO, kołków, wkrętów. Wtedy jedna duża skrzynia z szufladami i mamy wszystko w jednym miejscu. A gdyby jeszcze miały wtedy możliwość podpisania, opcja genialna.

    Pytanie z innej beczki: ten regał drewniany po lewej stronie Pana Kuby to własnej roboty czy kupny? Bardzo przemyślana konstrukcja.

  10. W przypadku Qubricka zastosowane zapięcia boczne to badziewie. Odstające zapięcia bardzo łatwo jest połamać w czasie przewalania skrzyń w samochodzie czy zahaczenia skrzynią o skrzynkę.
    Ponadto system spinania nie budzi zaufania podczas transportu po schodach, ponieważ wszystkie siły związane z ciężarem skrzyń, przenoszone są w systemie platformy One poprzez te zapięcia.
    Dużym plusem Qubricka jest w miarę dobra cena i te dodatkowe pojemniki w pokrywach, czego brakuje mi w systemie Keter/Magnuson/Ridgid, który posiadam.
    Obecnie posiadam ok. 40 elementów systemu Keter/Magnuson/Ridgid, który systematycznie powiększam. Wybrałem ten system, a nie Qubrick tylko ze względu na słabą jakość zapięć Qubrick oraz zbyt duże wymiary, które powodują, że skrzynie i walizki trudno jest dobrze rozmieścić w większości samochodów, gdzie szerokość załadowcza nie przekracza 116-117 cm. Oczywiście tutaj można się spierać, ale Qubrick wydaj mi się zbyt duży i mniej poręczny do transportu niż Keter/Magnuson/Ridgid. Tym bardziej, że próbując układać najczęściej kupowane narzędzia (młotowiertarki, wkrętarki) w Qubrickach pozostaje sporo luźnego miejsca. Raz, że miejsce to nie jest wykorzystane, a po drugie narzędzia w trakcie transportu mają tendencję do przemieszczania się.

    Litości jeżeli chodzi o katalogi. Uważacie się za firmę polską, a katalogi nie wiadomo dla kogo są stworzone, bo nie dość, że w jednym katalogu mieszacie język polski i angielski to jeszcze część informacji po angielsku nie jest przetłumaczona na j. polski. Wielojęzyczne katalogi ponadto zniechęcają do czytania ze względu na wielokrotnie obszerniejszą treść zmuszającą do wyszukiwania treści w danym języku, a dodatkowe utrudnienie sprawia zbyt mała czcionka.

    Jeżeli chodzi o stawanie na skrzyniach to jest to ogromna zaleta z której sam także korzystam w przypadku Keter/Magnuson/Ridgid. Jednak w przypadku skrzyń Qubrick są one o wiele bardziej stabilne ze względu na prawie idealnie płaski spód. Argumenty, że ktoś tam, kiedyś tam spadł z odwróconego do góry dnem wiaderka są po prostu idiotyczne. Jak można w ogóle robić takie porównania?
    Równie dobrze można spaść z drabiny czy niewielkiego podestu typu drabina. Mam taki podest/drabinkę zakupiony w Castoramie, którego po prostu nie używam, bo jest niebezpieczny. Górny podest jest zbyt wąski i stojąc na nim człowiek zmuszony jest do balansowania. O wiele lepiej się stoi na skrzynkach, bo są o wiele bardziej stabilne, a do tego umożliwiają ułożenie stabilnych i wygodnych schodów. Tu ogromny plus dla Qubricka.

    Na dzień dzisiejszy w Qubrick trzeba poprawić jakość zapięć bocznych. Wiem, że tego typu zmiany są trudne ze względu na kompatybilność systemu i tworzenie nowych form, ale myślę, że jest to do zrobienia dość tanim kosztem i mam pomysł jak to zrobić. Wystarczy nieco zmodyfikować to zapięcie, dodając w środek tego zapięcia dodatkowy, stalowy pręt, zamiast plastikowych bolców.

    Milwauke nie zrobił na mnie wrażenia jakością, a ceną po prostu "powalił".

  11. На самом деле ящики очень хорошие и качественные. Только не понятно зачем такая водо и пыле защита, ни когда на стройке не пытались залить в ящики воду объемом 100 литров в минуту

  12. Qbrick argumenty nie do zbicia. 👍 Podobają mi się te skrzyneczki ich funkcjonalność prostota i wykonanie super. No i nasze ojczyste 👍😎Ps do warsztatu do auta na quada i by tak dluuugo wymieniać !!!

  13. w organizerach qubrick nie przekonuje mnie plastikowa porywa z zatrzaskami coś jak z plexi czy one się nie łamią nie pękają przy solidnym użytkowaniu?

  14. Mam 14 skrzyń Qbrick One, 10 Pro Toolcase i 2 Pro 500 z pokrywą z organizerem. Na początku przygody z serią one byłem zachwycony. Skrzynki pancerne, mocne, szczelne (naprawdę można myć z zawartością) i wielkie. Jednak to właśnie z czasem ich wielkość zaczęła mi przeszkadzać. Zacznijmy jednak od początku. Mam też skrzynki innych firm takich jak DeWalt i Makita i tutaj się też do nich odniosę.
    1. Skrzynia one 200 – moim zdaniem to największy problem systemu. Skrzynia jest dość wysoka ze względu na grubą pokrywę. W środku jest jednak mała. W porównaniu do skrzyni DeWalt toughsystem ds150 (chyba tak to się nazywa- chodzi mi o najmniejsza skrzynkę z tego systemu) jest mniej pojemna mimo że DeWalt jest mniejszy. Do dewalta włożyłem więcej i było mi wygodniej ja transportować. Moim zdaniem qs one 200 przez grubość pokrywy jest nieprzemyślana. Wersja Profi jest trochę lepsza bo coś od góry można włożyć ale organizery górne nie są wodoodporne i to mnie wkurzalo zawsze przy myciu, bo musialem wszystko z nich wyciagnac i później je osuszyc. Teraz po wprowadzeniu organizera xl z wkładem piankowym zakupy one 200 jest bezsensowny.
    2. Qs one 350 – fajna skrzynka. Najlepszy rozmiar do przechowywania. Ja mam w niej mieszadło, szpachelki itp. Wady to brak przegród w standardzie, a jak są to faktycznie te przegrody są liche (taśmy się rozciągają). Fajne są te multi przegrody ale nie można ich osobno nigdzie zamówić. Pisałem w tej sprawie do Qbricka odesłali mnie do sklepu internetowego swiatplastiku.pl ale ten sklep mnie olał. To dobra skrzynia na narzędzia ręczne.
    3. One 450 – fajna, tylko też brakuje mi przegród w niej. Ja ich nie mam. Bez przegrody przy tej wielkości skrzyni robi się bałagan. Myślę że skrzynia w wersji z szufladami rozwiązałaby ten problem. Tacki i ich mocowanie to nieporozumienie. Te małe elementy już pogubiłem. Tacka te przez duży otwór na środku sprawia że przy tak dużej skrzyni ciągle coś wpada w jej głąb.
    4. Platforma jezdna one. Super – lepsze niż cart bo chociaż w ostateczności można się dostać do dolnych skrzyń bez odpinania.
    5. One box. Bardzo fajna skrzynka. Można przerzucić sobie rzeczy na konkretną pracę do jej z innych skrzyń. Brakuje rączki składanej gornej tak jak w DeWalt toughsystem.
    6. Organizer XL- najlepsza skrzynia systemu. Świetna pokrywa. Widać wszystko co jest w środku. Bardzo wytrzymała. Zapomniałem jej czasem spiąć z innymi i potrafiła spaść z wysokości podczas jazdy w busie. Zero uszkodzeń. Poza tym po zastosowaniu wkładu piankowego jest dużo lepsza skrzynia niż qs one 200. Zajmuje mniej miejsca bo jest niższa a zmieści tyle samo. Dodatkowo pokrywa sprawia że możemy doczepić organizery m i l w których mamy zorganizowany osprzęt. Np w xl mamy wkrętarki i na to wrzucamy organizer l z wiertłami lub bitami albo z m z otwirnicami i mamy super zestaw.
    7. Organizery pozostałe – super przy elektryce.
    8. Cart w starej wersji – konstrukcja klapy i odchylanej rączki – ale to już producent poprawił. Niby można stanąć ale trzeba uważać żeby nie odjechać. Tacka i wypadające uchwyty do jej mocowania.
    9. Cart nowy – fajnie że poprawiona jest pokrywa którą można łatwiej otwierać jak wózek stoi przy ścianie np w busie. Minusem są mocowania do pro. Bez śrubokręta nie da się kolektorów odpiąć. U mnie są tak sztywne. Rączka powinna się składać do zera tak jak w keter. Wtedy mógłbym otworzyć pokrywę z zapiętym pro Toolcase. Fajnie byłoby jakby cart występował w wersji z szufladami.

    Ogólnie system one jest super. Co do wytrzymałości jest świetny. Jednak ja ok 2 latach pracy z nim mam go już trochę dość. Na przechowywanie elektronarzędzi, osprzętu do nich i akcesoriów to jest za duży. Teraz wiem że to system bardziej na rzeczy budowlane – mieszadła, szpachle, narzędzia ręczne, oświetlenie budowlane. Przerzucanie tych wypełnionych skrzyń na busie to udręka. Jak potrzebowałem coś wyciągnąć z dolnej skrzyni to musiałem przerzucac wszystko. Jestem już tym zmęczony. Faktycznie brakuje skrzyń i wózków z szufladami lub jakiegoś wozka z prowadnicami ale w przypadku systemu one musiałby być on ogromny co moim zdaniem mija się z celem. Mam taki wózek z DeWalt i jest on nieporęczny s do qbrick musiałby być jeszcze większy. Śmiałem się kiedyś z Makpacka (również z systainerow festoola i lboxxow Boscha) a teraz zaczynam go doceniać za wielkość i poręczność. Uważam też że zamiast o lodówki i radia (sorry ale moim zdaniem to już zbędne dodatki do systemu przechowywania narzędzi) lepiej producent dołożyłbym power hub np na bazie skrzyni one 350.

    Biorąc pod uwagę powyższe bardzo się cieszę że producent zaczął rozwijać system Pro. Ja już mam kilka elementów tego systemu i coś już mogę powiedzieć.
    1. Pro Toolcase – jest jednocześnie super ale jest też kiepska pod pewnymi względami. Super jest jej rozmiar i pojemność. Wsadziłem do niej wszystko co woziłem wcześniej w one 200. Oszczędność miejsca jest ogromna. Minusem jest wykonanie tej walizki. Plastik słabszy niż w one. Tylne łopatki już mi pękły w jedynej. I na pewno nie jest to skrzynia szczelna. Uszczelka nie dolega, widać szczeline. Zawleczki zawiasów z plastiku to też słaby temat. Powinny być metalowe. Natomiast cenowo to świetna skrzynia i systemowa. Ja zaoszczędziłem mnóstwo miejsca na busie. Są bardzo pojemne. W jednej mam dwie szlifierki. Robię do nich wózek z wysuwanymi prowadnicami. Wtedy będą super funkcjonalne.
    2. Pro 500- fajna i poręczna. Również pojemna. W jednej mam bruzdownice. Pomieściła prawie wszystko co woziłem wcześniej w carcie one. Widać jak dużo powietrza potrafimy wozić. W drugiej mam narzędzia ręczne do elektryki. Jakość taka jak w One. Dziwi mnie taka trochę przepaść materiałowa między Pro 500 a Pro Toolcase.

    Jestem ciekaw następnych skrzyń z serii pro. Zamawiam właśnie toolboxa i czekam z niecierpliwością na organizer. Już widzę je brakuje jeszcze większej skrzynki niż toolboxa – chodzono to żeby włożyć zaglebiarke albo pilarkę. Musi być taka skrzynka wielkościowo jak makpac 4. Mam nadzieję że system pro będzie polska konkurencja dla makpac, systsiner, lboxx i tstak. Proszę tylko producenta żeby nie oszczędzal tutaj na jakości. Toolcase – koncepcja genialna a wykonanie nie takie do jakiego już przywykłem ze strony qbrick. Mniejszy system jest bardzo potrzebny. Nie zawsze pracuje się na ogromnych budowach. W mniejszym systemie można się lepiej zorganizować. Proszę wziąć te uwagi odnośnie pro do serca. Ja liczę na tą serię

  15. Jeden z najlepszych i najtańszych systemów modułowych pro w Polsce, brakuje mi jedynie torby narzędziowej w tym systemie, załóżmy rozmiar M, byłoby nieźle 😉

  16. "Mozna stawac na skrzynce" z calym szacunkiem ale to troche slaby argument od stawania sa drabiny a nie skrzynki na narzedzia

Dodaj komentarz

mersin escortmersin escort Zadzwoń do nas!